Hoolywood Smile – poczuj się jak gwiazda filmowa

autor wpisu

Słynny „Hollywood Smile” jest niedoścignionym marzeniem wielu kobiet i mężczyzn na całym świecie. Nic dziwnego, śnieżnobiały uśmiech nigdy nie wychodzi z mody i niezależnie od miejsca i czasu, zawsze robi pozytywne wrażenie, dodając blasku całej twarzy. Jeszcze do niedawna symetryczne, lśniące zęby były domeną gwiazd filmowych i telewizyjnych, na które, z nutą zazdrości i podziwu, patrzyliśmy na ekranach naszych telewizorów. Jednak z upływem czasu, usługi z zakresu stomatologii estetycznej upowszechniły się i obecnie każdy może na własnej skórze przekonać się, jaki wpływ na jego życie ma estetyczny wygląd uzębienia. Co zrobić, by osiągnąć idealnie biały uśmiech? To pytanie spędza sen z powiek wielu osób. Na stan naszego uzębienia ma wpływ wiele czynników m.in. dieta, ogólny stan zdrowia, używki, sposób pielęgnacji jamy ustnej, a także korzystanie z profesjonalnych zabiegów higienizacji w gabinecie stomatologicznym. Nie każdy, kto z największą troską dba o zęby, może pochwalić się ich nieskazitelnym wyglądem. Często długotrwałe i głębokie przebarwienia są trudne do usunięcia, dlatego wymagają fachowego rozpoznania i dobrania odpowiedniego leczenia. Dzisiejsza medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw wielu z pozoru „beznadziejnym” przypadkom, oferując profesjonalną diagnostykę oraz bezbolesne i nieinwazyjne metody wybielania zębów, dzięki którym Hollywood Smile może być w zasięgu każdego.

Nowoczesne wybielanie z użyciem lampy

Coraz więcej Pacjentów zgłaszających się do gabinetów stomatologii estetycznej pragnie uzyskać efekt nieskazitelnie białego uśmiechu. W każdym przypadku stomatolog dokonuje precyzyjnej diagnostyki, na podstawie której dobiera indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Pacjenta, optymalną technikę wybielania zębów. Z szerokiego wachlarza sposobów usuwania przebarwień, w zależności od ich stopnia intensywności, nasi lekarze proponują metodę nakładkową lub przy użyciu lampy. W przypadku intensywnych plam na zębach, które mogły być efektem antybiotykoterapii, palenia tytoniu czy spożywania dużych ilości czarnej herbaty lub kawy, zalecane jest użycie specjalnej lampy. Jak wygląda proces wybielania tym sposobem? Jest to zabieg jednorazowy, polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Po zastosowaniu tej właśnie techniki zęby stają się jaśniejsze nawet o kilka odcieni według skali Vita. Zabieg trwa średnio 45 minut, a użycie niskiej temperatury i zimnego światła eliminuje podrażnienia głębszych tkanek zębowych. Jeśli zależy Ci na szybkim i skutecznym sposobie usuwania głębokich zmian na zębach, remedium na Twoje problemy może okazać się profesjonalny zabieg w naszym gabinecie.

Licówki – poznaj sekret gwiazd ekranu

Wiele osób błędnie zakłada, że Hollywood Smile polega wyłącznie na pięknej barwie zębów. Poza olśniewającą bielą, równie ważny jest wzorcowy kształt uzębienia. W tym zakresie idealnym rozwiązaniem jest dobranie odpowiednich dla Pacjenta licówek, czyli porcelanowych lub kompozytowych cienkich płatków, które są mocowane na lekko oszlifowanej części zęba. Ich funkcją jest nadanie mu symetrycznej formy, wyregulowanie jego długości oraz poprawa kolorytu. Poza tym znajdują one zastosowanie w przypadku diastemy, maskując nieestetyczne luki między zębami. Przypadki takiego właśnie wykorzystania licówek możemy zaobserwować wśród popularnych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ich niewątpliwym atutem jest naturalny wygląd i duża wytrzymałość, co sprawia, że piękny, hollywoodzki uśmiech utrzymuje się na twarzy przez długie lata.

Estetyczne wypełnienia inlay/onlay – trwała korekta uszkodzonego uzębienia

Estetyczne wypełnienia światłoutwardzalne inlay / onlay znajdują zastosowanie przy leczeniu zmian próchnicowych oraz uszkodzeń mechanicznych. Jest to nowoczesne rozwiązanie cieszące się dużym zainteresowaniem u Pacjentów, którym zależy na trwałej korekcie zębów z użyciem zaawansowanych materiałów kompozytowych. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością oraz odpornością na ścieranie i odbarwienia, co sprawia, że zyskują coraz większą popularność wśród Pacjentów. Nakłady koronowe inlay i onlay wiernie naśladują naturalną tkankę uzębienia pod względem kształtu i przezierności (współczynnika odbijania światła), dzięki czemu zaciera się granica między nimi a pozostałą częścią zęba. Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tego zabiegu? Zgłoś się na konsultację do Modent.

Co możesz teraz zrobić?

Atrakcyjny uśmiech jest naszą wizytówką, dlatego warto zainwestować w poprawę swojego wizerunku, dzięki czemu zyskamy większą pewność siebie i łatwiej będziemy osiągać sukcesy na gruncie prywatnym i zawodowym. Gabinety stomatologiczne Modent posiadają bogatą ofertę nowoczesnych rozwiązań z zakresu estetyki uśmiechu, które dobierane są indywidualnie dla każdego Pacjenta – zgodnie z Jego potrzebami i oczekiwaniami. Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu, który nada Twojej twarzy nowego blasku ? Umów się na wizytę w naszym gabinecie. Możesz to zrobić na dwa sposoby: zadzwoń pod numer 660 401 011 lub wypełnij formularz.