Jakie korzyści przynosi zastosowanie implantów?

autor wpisu

Braki w uzębieniu powodują znaczące pogorszenie jakości życia. Z tego właśnie powodu tak ważne jest, aby podjąć kompleksowe leczenie, które pozwala przywrócić piękny i pełny uśmiech. W przypadku luk w uzębieniu zaleca się zastosowanie rekonstrukcji protetycznych mocowanych na implantach. Dlaczego? Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu zagadnieniu, aby sprawdzić, jakie korzyści przynosi leczenie implantologiczne.
 
 

Ochrona zdrowych zębów

Istnieje kilka metod odbudowy utraconego uzębienia. Tradycyjne rozwiązanie polega na oszlifowaniu zębów sąsiadujących z powstałą lukę, co pozwala na zamocowanie rekonstrukcji protetycznej. Oczywistą wadę tej metody jest konieczności ingerencji w zdrowe tkanki uzębienia. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie implantów. Wszczepiane są one w miejsca po utraconych korzeniach, przez co przejmują ich funkcje. Następnie na implantach osadzane są odpowiednie rekonstrukcje protetyczne, dzięki czemu można uniknąć szlifowania zębów.
 
 

Zahamowanie zaniku kości

Korzenie posiadają wiele funkcji. Jedną z nich jest prawidłowe obciążanie i przenoszenie sił żucia z zębów na kości. Utrata korzeni sprawia, że ta naturalna sytuacja w jamie ustnej zostaje zachwiana, tym samym dochodzi do postępującego zaniku tkanki kostnej. Negatywnie wpływa to na wygląd twarzy, a także funkcjonalność jamy ustnej. Może to być również przeciwwskazaniem do przeprowadzenia leczenia implantologicznego w przyszłości. Na szczęście tym przykrym konsekwencjom można skutecznie zapobiec. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wszczepienie implantów w miejsca po utraconych korzeniach. W ten sposób możliwe jest przywrócenie naturalnej sytuacji w jamie ustnej, a tym samym zahamowanie zaniku kości
 
 

Ciesz się pięknym wyglądem

Utrata zębów wpływa na pogorszenie wyglądu uśmiechu. Negatywnie wpływa to na komfort psychiczny i pewność siebie. Ponadto postępujący zanik kości sprawia, że na twarzy mogą pojawić się głębokie zmarszczki, co daje efekt postarzenia. Tym negatywnym skutkom można jednak skutecznie zapobiec. Z pomocą w takie sytuacji przychodzi kompleksowe leczenie implantoprotetyczne. Po jego zakończeniu skóra twarzy otrzymuje odpowiednie oparcie, dzięki czemu możliwe jest usunięcie głębokich zmarszczek. Ponadto terapia ta pozwala uzyskać niezwykle naturalny efekt, przez co w stosunkowo krótkim czasie na twarz można przywrócić piękny uśmiech.
 
 

Wysoka stabilność

Tradycyjnym rozwiązaniem w przypadku bezzębia jest zastosowanie ruchomej protezy akrylowej. Jak się jednak okazuje, posiada ona wiele wad. Otóż z czasem proteza akrylowa może stać się niedopasowana, przez co może wypaść z jamy ustnej w najmniej oczekiwanym momencie, na przykład w trakcie śmiechu czy kichania. Takie problemy nie pojawiają się po zakończeniu leczenia implantoprotetycznego. W takiej sytuacji proteza jest na stałe zamocowana do implantów, przez co nie istnieje ryzyko jej wypadnięcia lub zadławienia w trakcie snu. Ponadto rozwiązanie to pozwala przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej.
 
 

Komfort psychiczny

Rekonstrukcje mocowane na implantach pozwalają uzyskać efekt, który do złudzenia przypomina naturalne piękno. Jest to ogromna zaleta dla wielu Pacjentów, którzy w ten sposób mogą odzyskać pewność siebie. To z kolei korzystnie wpływa na jakość życia prywatnego, ale również zawodowego, ponieważ chętniej podejmuje się różnego rodzaju inicjatywy. Niejednokrotnie są one zauważane i doceniane w postaci awansu. Warto również pamiętać, że odzyskanie pełnego i pięknego uśmiechu sprawia, że wiele osób wreszcie może dobrze poczuć się we własnym ciele. Po zakończonym leczeniu implantoprotetyczny życie wreszcie może nabrać kolorów!
 
 

Co możesz teraz zrobić?

Odmień swoje życie na lepsze i zdecyduj się na kompleksowe leczenie w Modent! W naszej klinice stomatologicznej wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie niezwykle naturalnie wyglądających efektów, a także trwałych, przez co pięknym uśmiechem będziesz mógł cieszyć się przez długie lata! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).