Zęby w 1 dzień

autor wpisu

Czym charakteryzuje się metoda „Zęby w 1 dzień”? W jaki sposób się ją wykonuje? Jakie są jej zalety? Z naszego dzisiejszego wpisu dowiesz się więcej o tej metodzie rekonstrukcji uzębienia.

 

Co to jest metoda „Zęby w 1 dzień”?

„Zęby w 1 dzień” to nowoczesna metoda protetycznej rekonstrukcji zębów, opracowana przez światowej sławy portugalskiego profesora Paulo Malo pod koniec lat 90-tych. To jeden z najszybszych i najbardziej komfortowych sposobów odbudowy uzębienia stosowanych w przypadku całkowitego bezzębia szczęki lub żuchwy.

Czym wyróżnia się taka proteza? Cechą szczególną tej metody jest to, że wszczepienie zaledwie czterech implantów umożliwia zrekonstruowanie całego łuku zębowego.

 

Jak powstaje proteza?

Proteza wykonana metodą „Zęby w 1 dzień” jest mocowana na implantach. Czym są implanty? To bardzo niewielkie śrubki wszczepiane w kość żuchwy i szczęki w miejsce po korzeniach zębowych.

Jak przebiega procedura wykonania takiej protezy? Na początek wykonuje się szczegółową diagnostykę. Najważniejszy jest przegląd jamy ustnej i badania obrazowe – skanerem wewnątrzustnym oraz tomograficzne, które pozwalają uzyskać dokładny trójwymiarowy obraz. Na jego podstawie lekarz planuje rozmieszczenie implantów w jamie ustnej w taki sposób, aby zapewnić jak największą skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Jeżeli podczas badania wykryte zostaną stany zapalne, lekarz kieruje Pacjenta na leczenie, ponieważ implantacji powinno się dokonywać w zdrowej jamie ustnej.

 

Marzysz o pięknym uśmiechu?
Mamy na to sposób! Kliknij w poniższy przycisk i przekonaj się!

 

Wszczepianie implantów odbywa się pod znieczuleniem. Jak już wspomnieliśmy, aby zrekonstruować łuk zębowy, wszczepiane są cztery implanty. Dwa z nich wszczepia się pionowo w miejsce zębów przednich, natomiast dwa pozostałe są wszczepiane pod kątem w obszarach bocznych, konkretnie między piątym a szóstym zębem.

Implanty są wykonane z tytanu, biokompatybilnego metalu, który nie jest przez organizm traktowany jako ciało obce. Dzięki temu nie są one odrzucone, lecz integrują się z kością. Są przez nią obrastane tak jak prawdziwe korzenie zębowe.

Na implantach mocowana jest proteza. Od tej pory Pacjent może się cieszyć odzyskaną funkcjonalnością jamy ustnej oraz estetycznym uśmiechem. Oczywiście nie oznacza to, że można spocząć na laurach – o swoje nowe zęby trzeba dbać, należy też regularnie zgłaszać się do gabinetu stomatologicznego na wizyty kontrolne.

 

„Zęby w 1 dzień” – czy warto?

„Zęby w 1 dzień” to metoda rekonstrukcji uzębienia, która pod wieloma względami jest lepsza od innych typów protez. Do jej największych zalet należy sam fakt, że wystarczą jedynie cztery implanty, by zrekonstruować cały łuk zębowy. To nie tylko ogranicza koszty, ale też przyśpiesza proces rekonstrukcji.

Protezę można wykonać nawet u Pacjentów z zanikiem kości, u których trudno przeprowadzić tradycyjne leczenie implantologiczne. Luki w uzębieniu sprawiają, że kość traci swoje obciążenie podczas procesu żucia i w efekcie ulega zanikowi. A zbyt mała ilość tkanki kostnej, z którą implant mógłby się zintegrować, stanowi przeszkodę. Nie jest to jednak duży problem w przypadku tej metody. Dzięki temu, że dwa z czterech implantów są wszczepiane pod kątem, lekarz może lepiej rozplanować rozmieszczenie implantów tak, aby ominąć ważne struktury anatomiczne i wybrać miejsce z wystarczającą ilością tkanki kostnej.

 

Co możesz teraz zrobić?

Odpowiednio dobrana proteza pozwala odzyskać piękny i funkcjonalny uśmiech. Przyjdź do Modentu – tutaj możemy zaproponować Ci wysokiej jakości protezy, w tym również protezę wykonaną metodą „Zęby w 1 dzień”. Możesz umówić się na wizytę, dzwoniąc pod numer 583 508 242 (Tczew) lub 558 880 015 (Kwidzyn) lub wypełniając formularz.