Diagnostyka

Zdajemy sobie świetnie sprawę, że powodzenie kompleksowego leczenia w dużej mierzy zależy od prawidłowo i dogłębnie przeprowadzonej diagnostyki. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy wyposażyć naszą klinikę we wszystkie niezbędne urządzenia, dzięki którym możemy wykonać konieczne badania. W ten sposób wzrasta nie tylko skuteczność samego leczenia, ale również podnoszony zostaje Twój komfort, ponieważ cały proces odbywa się wyłącznie w jednym miejscu, przez co znacząco możesz zaoszczędzić swój cenny czas. Postaw na sprawdzone rozwiązanie stosowane w Modent, gdzie cały proces, od diagnostyki do przywrócenia estetyki i pełnej funkcjonalności uśmiechu, może odbyć się w jednym miejscu!

RTG punktowe

Zabieg usunięcia zęba wymaga dokładnej diagnostyki, dzięki czemu można ograniczyć wystąpienie niespodziewanych sytuacji podczas jego wykonywania. Właśnie z tego powodu przed jego przeprowadzeniem w naszej klinice wykonujemy RTG punktowe, które pozwala uzyskać dokładny obraz małego obszaru. Pomaga to lekarzowi prawidłowo zaplanować całe leczenie. Urządzenie to znajduje również zastosowanie przy zabiegach endodontycznych. Dzieje się tak, ponieważ leczenie kanałowe wymaga niezwykłej precyzji. RTG punktowe pozwala uzyskać obraz budowy zęba, co znacznie zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu endodontycznego. Warto również pamiętać, że RTG punktowe może być wykorzystywane do diagnostyki niewidocznych podczas standardowej kontroli uzębienia zmian próchnicowych. Wszystko to sprawia, iż urządzenie to jest nieocenioną pomocą w codziennej pracy lekarza.

 

RTG panoramiczne

RTG panoramiczne to urządzenie, które pozwala na uzyskanie zdjęcia uzębienia, żuchwy, szczęki, zatok szczękowych oraz stawów skroniowo-żuchwowych, dzięki czemu lekarz może prawidłowo ocenić indywidualne warunki w jamie ustnej. Wykonanie tego badania jest niezwykle ważne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, ponieważ w ten sposób można uwzględnić wszelkie istotne czynniki, takie jak ułożenie uzębienia czy prawidłowe rozłożenie sił żucia. Wykonanie RTG panoramicznego pomaga lekarzowi dobrać odpowiednie leczenie, które pozwala przynieść oczekiwane efekty leczenia i skutecznie uporać się z wszystkimi dolegliwościami.

Tomografia komputerowa

W naszej klinice stawiamy zawsze na holistyczne podejście do każdego przypadku, co oznacza, że dążymy do przywrócenia pełnej funkcjonalności w jamie ustnej, uwzględniając zdrowie całej jamy ustnej. Z tego właśnie powodu w Modent nie mogło zabraknąć tomografii komputerowej, która pozwala na stworzenie trójwymiarowego obrazu. Na tej podstawie lekarz może prawidłowo ocenić stan zdrowia całej jamy ustnej, a tym samym skutecznie zaplanować między innymi leczenie implantologiczne. W wielu przypadkach wykorzystanie tomografii komputerowej jest niezbędne przed wykonaniem zabiegu usunięcia zęba mądrości lub zabiegu endodontycznego.

 

Kamera wewnątrzustna

Jest to nowoczesne urządzenie, które służy do oceny stanu zdrowia jamy ustnej. Podczas trwania całego badania obraz z kamery wyświetlany jest na ekranie monitora z dużym przybliżeniem. W ten sposób lekarz może jeszcze lepiej rozpoznać niepokojące zmiany pojawiające się w jamie ustnej. Tak wykonywane badanie jest również komfortowe dla Ciebie, ponieważ daje Ci możliwość ocenienia stanu zdrowia swojego uzębienia, przez co wraz z dentystą możesz uzgodnić oczekiwane efekty leczenia. Na tej podstawie lekarz może zaproponować odpowiednie metody przywrócenia pełnego zdrowia i estetyki uśmiechu.

Umów się na wizytę!

W Modent znajduje się prywatne centrum diagnostyczne, które jest niezwykłym udogodnieniem, ponieważ cały proces leczenia może odbyć się w jednym miejscu, dzięki czemu oszczędzasz swój czas. Ponadto lekarz może na podstawie wykonanych badań zaproponować najlepsze metody pozwalające uzyskać oczekiwane efekty. Przekonaj się sam, jak skuteczne i komfortowe jest leczenie w Modent! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 583 508 242 (Tczew) lub 558 880 015 (Kwidzyn).

Umów się na konsultacje

    Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

    Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

    Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.
    10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
    zanim wybierzesz swojego dentystę