Choroby przyzębia

Bagatelizowanie higieny jamy ustnej może doprowadzić do wielu poważnych konsekwencji. Jedną z nich może być rozwój chorób przyzębia, z których najpopularniejszą jest paradontoza. Czy wiedziałeś, że jest ona obok próchnicy jedną z najczęstszych przyczyn utraty zębów? Dlatego tak ważne jest, aby natychmiast po zauważeniu nawet najmniejszych niepokojących zmian udać się do kliniki stomatologicznej, gdzie zażegnane zostaną wszystkie problemy w jamie ustnej!

Poznaj lekarzy zajmujących się leczeniem chorób przyzębia

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o periodontologii

Bez wątpienia nie raz słyszałeś o paradontozie, która prowadzi do wielu negatywnych zmian w jamie ustnej. Jest to w istocie jedna z chorób przyzębia, rozpoznawaniem i leczeniem których zajmuje się dział stomatologii zwany periodontologią. To właśnie ona dostarcza skuteczne metody, pomagające przywrócić zdrowie w jamie ustnej. Nic więc dziwnego, że niemożliwym jest wyobrażenie sobie kliniki oferującej kompleksowe leczenie bez świadczenia zabiegów z zakresu periodontologii.

 

Jednym z zadań dziąseł jest stabilne utrzymanie wszystkich zębów w kości. Choroby przyzębia doprowadzają do wielu negatywnych zmian w obszarze tkanek miękkich, co z kolei może być nawet powodem utraty zębów! Możliwe jest uniknięcie tych poważnych konsekwencji, przeprowadzając leczenie z zakresu periodontologii. W naszej klinice wykonujemy między innymi skaling, piaskowanie oraz kiretaż, dzięki czemu skutecznie możemy uporać się z chorobami przyzębia!

Zobacz efekty leczenia w klinice Modent

Pani Anna

Pani Anna odwiedziła nas, ponieważ wiedziała, że skutecznie pomożemy spełnić marzenie o pięknym uśmiechu. Diagnostyka wykonana w Modent wykazała wady ortodontyczne wymagające kompleksowego leczenia. Dokonaliśmy korekty zgryzu, przywracając tym samym funkcje żucia. Następnie przeprowadziliśmy wybielanie oraz zastosowaliśmy korony cyrkonowe na czterech przednich siekaczach. Rezultat w pełni spełnił oczekiwania Pani Anny.

Czym jest paradontoza?

Paradontoza to choroba przyzębia, która obok próchnicy jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty zębów. Dzieje się tak, ponieważ za tę dolegliwość odpowiadają bakterie, które prowadzą do wyniszczania tkanek miękkich, a tym samym – do cofnięcia się dziąseł. To z kolei powoduje rozchwianie zębów, skąd krótka droga do ich wypadnięcia! Nikogo nie trzeba przekonywać, że pojawienie się luk w uzębieniu wpływa negatywnie nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również na funkcjonalność jamy ustnej. W takiej sytuacji najprostsze czynności wykonywane są z trudnością, a Ty tracisz radość ze swojego życia. Dlatego tak ważne jest, aby szybko zareagować na pojawienie się nawet najmniejszych zmian w jamie ustnej, dzięki czemu będziesz mógł zapobiec wystąpieniu negatywnych konsekwencji w przyszłości.

 

Jak jednak dochodzi do rozwoju paradontozy? Dentyści niejednokrotnie przypominają, że prawidłowa higiena jamy ustnej jest niezbędna do zachowania zdrowych zębów. Dlaczego to takie ważne? Otóż po każdym posiłku na zębach pojawia płytka bakteryjna, którą można z łatwością usunąć, wykonując najprostsze czynności higienizacyjne, takie jak szczotkowanie zębów czy nitkowanie. Problem pojawia się, kiedy dobre nawyki profilaktyczne zostaną zbagatelizowane. Okazuje się bowiem, że nie usunięta płytka bakteryjna mineralizuje się, przez co powstaje kamień nazębny. Jego usunięcie jest niemożliwe w domowych warunkach, a wizyta w klinice stomatologicznej staje się w takim przypadku niezbędna, ponieważ konieczne jest zastosowanie specjalnych urządzeń. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kamień nazębny to idealne środowisko do rozwoju różnego rodzaju bakterii, w tym właśnie odpowiedzialnych za paradontozę. Dlatego nigdy nie bagatelizuj codziennej higienie jamy ustnej i pamiętaj o regularnych wizytach w klinice raz na pół roku!

Jak mogę rozpoznać paradontozę?

Wiedza pozwala nam podjąć odpowiednie działania, dzięki którym możemy skutecznie zadbać o zdrowie jamy ustnej. Dlatego tak ważne jest, aby znać objawy paradontozy. Najczęstszymi są krwawienie dziąseł, ich obrzęk lub zaczerwienienie. W niektórych przypadkach może pojawić się również nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust, który zwany jest halitozą. Niejednokrotnie występują takie objawy jak rozchwianie zębów, nadwrażliwość na temperaturę czy odsłonięcie szyjek zębowych. Pamiętaj, że pojawienie się nawet jednego symptomu to wyraźny sygnał, że wizyta w klinice stomatologicznej jest niezbędna. Dzięki szybkiej reakcji będziesz mógł zapobiec wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości. Zdrowie Twojej jamy ustnej jest w Twoich rękach! Zadbaj o nie już dziś!

 

Skuteczne leczenie paradontozy w Modent

Pierwszym etapem leczenia w naszej klinice jest przeprowadzenie precyzyjnej diagnostyki, na podstawie której lekarz może dokładnie ocenić stan zdrowia Twojej jamy ustnej. Pozwala to również dentyście przygotować pełny plan leczenia, dzięki czemu cały proces będzie dla Ciebie przewidywalny. Pamiętaj także, że w trakcie pierwszej wizyty przeprowadzana jest rozmowa, podczas której możesz podzielić się swoimi wątpliwościami oraz opisać oczekiwania względem leczenia. Nasz lekarz również chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania.

 

Leczenie paradontozy polega przede wszystkim na usunięciu głównego źródła problemu, czyli kamienia nazębnego. W tym celu wykonuje się skaling, czyli zabieg polegający na rozbiciu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, oraz piaskowanie. Działania te są w pełni bezpieczne i całkowicie bezbolesne, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w tkanki właściwe zębów. W niektórych przypadkach wykonujemy również kiretaż, dzięki czemu możliwe jest usunięcia kamienia nazębnego z kieszonki dziąsłowej. Podczas jego wykonywania zawsze stosujemy znieczulenie, przez co zabieg ten jest w pełni komfortowy. W naszej klinice skutecznie zadbamy o zdrowie Twojej jamy ustnej!

Umów się na konsultacje

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Bezpieczne i skuteczne zabiegi

   

  Szybka reakcja pozwala skutecznie uporać się z problemem paradontozy. W naszej klinice wykonujemy w pełni bezpieczne zabiegi z zakresu periodontologii, które umożliwiają przywrócenie pełnego zdrowia w jamie ustnej. W Modent przeprowadzamy:

   

  • skaling – podczas tego zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, skaler, które emituje ultradźwięki, dzięki czemu możliwe jest skuteczne rozbicie kamienia nazębnego. Pamiętaj, że skaling jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w tkanki właściwe zęba;
  • piaskowanie – by usunąć wszelkie osady z przestrzeni międzyzębowych oraz trudno dostępnych przestrzeni, konieczne jest wykonanie dodatkowego zabiegu. Piaskowanie polega na skierowaniu na powierzchnię zębów wody pod ciśnieniem, powietrza i drobnego proszku;
  • kiretaż – w celu usunięcia kamienia nazębnego z kieszonki dziąsłowej konieczne jest wykonanie tego zabiegu. Dzięki temu można usunąć źródło pojawienia się stanów zapalnych.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

  1. Jak powstaje paradontoza?

  Niewłaściwa higiena jamy ustnej prowadzi w konsekwencji do odłożenia się kamienia nazębnego, który jest główną przyczyną powstania paradontozy. Jest to idealne środowisko do rozwoju bakterii powodujące różne choroby, w tym właśnie paradontozę.

  2. Jakie są objawy paradontozy?

  Objawami paradontozy są: krwawienie zębów, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł, a także halitoza, czyli nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust.

  3. Czy leczenie paradontozy jest bolesne?

  Leczenie paradontozy skupia się głównie na usunięciu źródła przyczyny choroby, czyli kamienia nazębnego. W tym celu wykonuje się nieinwazyjne zabiegi, które nie powodują bólu. Pamiętać należy również, że stosujemy skuteczne znieczulenia, dzięki czemu każde leczenie jest w pełni komfortowe.

  Umów się na wizytę!

  Zauważyłeś w jamie ustnej niepokojące zmiany, które wskazują na chorobę przyzębia? Nie zwlekaj – koniecznie zapisz się na wizytę w naszej klinice. Przeprowadzimy dokładną diagnostykę, na podstawie której zaplanujemy pełne leczenie. W ten sposób znowu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę