Implanty zębów

Luki w uzębieniu to nie tylko pogorszenie estetyki uśmiechu, ale przede wszystkim utrata pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Pogarsza się w ten sposób jakość życia, przez co szczery uśmiech zaczyna się rzadko pojawiać na twarzy. Na szczęście współcześnie można przeprowadzić skuteczne leczenie implantologiczne. To właśnie ono pozwala niezwykle pozytywnie odmienić jakość życia! Po jego zakończeniu uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy!

Poznaj lekarzy wykonujących leczenie implantologiczne

dr Lekarz Przykład

Zajmuje się: implanty, protezy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse condimentum purus lacus, et tempus nulla dapibus at. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; Donec tempor arcu mauris, nec mollis nisi placerat at. Maecenas ut mattis justo. Praesent id congue elit. Sed non nisl vel dolor vestibulum aliquet quis et nulla. Sed vitae lorem dui.


 

dr Lekarz Przykład

Zajmuje się: implanty, protezy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse condimentum purus lacus, et tempus nulla dapibus at. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia curae; Donec tempor arcu mauris, nec mollis nisi placerat at. Maecenas ut mattis justo. Praesent id congue elit. Sed non nisl vel dolor vestibulum aliquet quis et nulla. Sed vitae lorem dui.


 

Co powinieneś wiedzieć o implantach?

Często na pierwszy rzut oka niepozorne rozwiązania pozwalają zdecydowanie poprawić jakość życia. Przykładem takim bez wątpienia mogą być implanty. Są to małe tytanowe śruby, które wszczepia się w miejsce po utraconych korzeniach. Wykorzystywany do ich produkcji materiał jest biokompatybilny, co oznacza, że bez problemu integruje się z naturalną kością. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ pozwala osiągnąć niemalże 100% skuteczność wykonywanych zabiegów. W naszej klinice korzystamy wyłącznie z implantów wiodących marek, które stosowane są w renomowanych klinikach na całym świecie. Dzięki temu zyskujemy pewność, że leczenie jest całkowicie bezpieczne i komfortowe.

Zabieg wszczepienia implantów to w istocie tylko jeden z etapów kompleksowego leczenia. Rekonstrukcja uzębienia to złożony proces, który wymaga ogromnego doświadczenia i znacznej wiedzy lekarzy, dzięki czemu można uzyskać oczekiwane efekty. Wszczepione implanty stają się bowiem swojego rodzaju podstawą, na której mocowane są odbudowy protetyczne: korony (pojedyncza luka), mosty (kilka braków zębowych obok siebie) lub protezy (całkowite bezzębie). Efektem profesjonalnego kompleksowego leczenia jest piękny i pełny uśmiech. W naszej klinice osiągamy to od lat, o czym świadczą setki zadowolonych Pacjentów!

Zobacz efekty leczenia w klinice Modent

Pani Jowita

Pani Jowita zgłosiła się do naszej kliniki, ponieważ była niezadowolona z wyglądu swoich zębów. Na początku przeprowadziliśmy dokładną diagnostykę, która wykazała, że konieczne jest wyleczenie wad zgryzu. Z tego powodu na początku przeprowadziliśmy kompleksowe leczenie ortodontyczne. Po przywróceniu prawidłowego zgryzu przystąpiliśmy do kolejnych zabiegów. W celu poprawy estetyki uśmiechu postanowiliśmy zastosować korony cyrkonowe. Uzyskane w ten sposób efekty w pełni spełniły oczekiwania Pani Jowity, która opuściła Modent z szerokim uśmiechem.

Odmień swoje życie!

Braki zębowe niezwykle negatywnie wpływają na jakość życia. Jednym z negatywnych skutków jest fakt, że utracona zostaje pełna funkcjonalność w jamie ustnej. Co to właściwie oznacza? Przede wszystkim spożywane pokarmy nie są prawidłowo przeżuwane, co tym samym obciąża układ trawienny. Ma to z kolei negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Mogą również występować kolejne dolegliwości chorobowe. Nie bez znaczenia jest fakt, że braki zębowe sprawiają, iż spożycie niektórych pokarmów jest wręcz niemożliwe. Może to oznaczać, że nie tylko nie będziesz mógł cieszyć się swoimi ulubionymi daniami, ale również do organizmu nie będą dostarczane wszystkie niezbędne składniki odżywcze. To również może mieć negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Jak można temu zapobiec? Decydując się na skuteczne leczenie implantologiczne. W ten sposób zostaje przywrócona funkcjonalność naturalnych zębów, dzięki czemu będziesz mógł poprawić stan swojego zdrowia.

 

Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że luki w uzębieniu negatywnie wpływają na estetykę uśmiechu. Uczucie wstydu, brak pewności siebie, problemy w życiu zawodowym i osobistym… To tylko część konsekwencji, jakie niesie pogorszenie estetyki uśmiechu. Możesz im jednak skutecznie zapobiec. Wystarczy, że zdecydujesz się na kompleksowe leczenie w naszej klinice. Przywrócimy na Twoją twarz uśmiech, który niczym nie będzie się różnił od wyglądu naturalnych zębów. Dzięki temu Twoje życie znowu nabierze kolorów, a tym będziesz mógł cieszyć się każdym dniem!

 

Nie można również zapominać, że braki zębowe wpływają na pogorszenie dykcji. Dzieje się tak, ponieważ język nie ma odpowiedniej podpory w postaci pełnego uzębienia. Nieprawidłowa dykcja może być powodem nie tylko uczucia wstydu, ale również problemów w życiu zawodowym. Przeprowadzenie leczenia implantologicznego pozwala w konsekwencji znacznie poprawić dykcję, dzięki czemu można odzyskać utraconą pewność siebie. Nie rezygnuj z okazji, którą daje Ci nowoczesna stomatologia!

Dlaczego właśnie implanty?

Przede wszystkim implanty pozwalają przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Uzyskiwane w ten sposób efekty są identyczne z naturalnymi zębami, przez co możesz znowu cieszyć się pięknie wyglądającym uśmiechem! Warto również pamiętać, że wszczepione implanty mogą służyć nawet przez całe życie! Nie musisz więc obawiać się, że uzyskane efekty są tylko chwilowe. Ponadto zabieg wszczepienia implantów jest niezwykle skuteczny i wykonuje się go z niemalże 100% powodzeniem. Dzieje się tak, ponieważ do produkcji tych elementów wykorzystuje się biokompatybilny materiał, który z łatwością integruje się z kością. Wszystko to sprawia, że leczenie implantologiczne zawsze jest zalecane w przypadku pojawienia się nawet pojedynczej luki. Odrzuć półśrodki i postaw na sprawdzone oraz skuteczne rozwiązanie!

 

Dlaczego leczenie implantologiczne w Modent?

W naszej klinice zawsze stawiamy na sprawdzone rozwiązania, dlatego też korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości implantów wiodącej marki. Dzięki temu zyskujemy pewność, że uzyskamy znakomite efekty. Dodatkowo w naszej klinice wykonujemy precyzyjną diagnostyką przy użyciu tomografii komputerowej, co pozwala dokładnie zaprojektować cały proces leczenia. Warto również pamiętać, że w naszej klinice istnieje możliwość cyfrowego zaplanowania wszczepienia implantów. W ten sposób znacznie rośnie skuteczność wykonywanego zabiegu, a uzyskane efekty zawsze w pełni spełniają oczekiwania Pacjentów.

 

Rodzaje leczenia implantologicznego

Rodzaj leczenia implantologicznego różni się od tego, jak obszerne są braki występujące w uzębieniu konkretnego Pacjenta, dlatego możemy wyróżnić trzy podstawowe odmiany:

 

 • Pojedyncze – jak sama nazwa wskazuje, pojedynczy brak zostaje odbudowany przy pomocy odpowiedniej odbudowy protetycznej osadzonej na wszczepionym wcześniej implancie zębowym. Istnieje jeszcze druga metoda w postaci przytwierdzenia do wcześniej oszlifowanych zębów (jeśli są zdrowe) sąsiadujących z ubytkiem specjalnego mostu wyposażonego w koronę;
 • sąsiadujące ze sobą kilkukrotne braki – gdy mamy do czynienia z brakami zębowymi występującymi obok siebie, na wszczepionym implancie zębowym możemy zamocować most protetyczny ze stosownymi rekonstrukcjami koron zębowych. Tak jak w przypadku pojedynczej luki, most można przytwierdzić do zdrowych, wcześniej oszlifowanych zębów sąsiadujących;
 • bezzębie – w tym przypadku rozwiązaniem są nowoczesne protezy, bardzo stabilnie osadzane na wszczepionych implantach zębowych (ich ilość jest uzależniona od przypadku). Takie odbudowy protetyczne charakteryzują się bardzo wysoką estetyką i wytrzymałością, wiele nieodróżniającymi się od naturalnego uzębienia. Nasza klinika pozostawia do dyspozycji Pacjenta wszystkie rodzaje protez opartych na implantach, m.in. ruchome rekonstrukcje overdenture czy rekonstruujące pełne łuki zębowe. Ich przewaga wobec tradycyjnych odpowiedników przejawia się w wysokiej stabilności, gdyż ryzyko wypadnięcia protezy zębowej przy kichaniu lub gwałtownym śmiechu jest zredukowane do zera. Ponadto rozwiązania oparte o implanty zębowe cechują się wyjątkową estetyką, nieodbiegającą od naturalnego uzębienia.

Umów się na konsultacje

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Leczenie implantologiczne krok po kroku

  1. Każde leczenie w Modent rozpoczynamy od wykonania kompleksowej diagnostyki, która pozwala nam ocenić warunki kostne i stan zdrowia w jamie ustnej, dzięki czemu możemy precyzyjnie zaplanować całe leczenie. Podczas konsultacji możesz również podzielić się swoimi wątpliwości i przedstawić oczekiwania względem całego leczenia.
  2. Jeżeli ilość tkanki kostnej będzie niewystarczająca, konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowego zabiegu: sterowaną regenerację kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej ­– więcej o tych zabiegach możesz dowiedzieć się na stronie poświęconej chirurgii stomatologicznej.
  3. Kolejnym etapem jest wszczepienie implantów w miejsce po utraconych korzeniach. Cały proces jest w pełni komfortowy, za co odpowiadają stosowane przez nas skuteczne znieczulenia. Następnie do implantów mocowane są specjalne łączniki, które umożliwiają stabilne przytwierdzenie rekonstrukcji protetycznych.
  4. Proces gojenia się implantów trwa około miesiąca. Po tym okresie pobierany jest wycisk uzębienia, który jest następnie przesyłany do pracowni protetycznej, gdzie przygotowywana jest odpowiednia rekonstrukcja. Na sam koniec mocowana jest ona na stałe, a tym samym odbudowywane są utracone zęby. Po zakończeniu leczenia będziesz mógł cieszyć się swoim pięknym uśmiechem!

   

  Bezbolesne leczenie w Modent

  Wyeliminowanie uczucia bólu podczas zabiegu jest w naszej klinice priorytetem. Aby skutecznie osiągnąć ten cel, podjęliśmy współpracę z renomowanymi producentami branży stomatologicznej, którzy dostarczają nam najwyższej jakości znieczulenia. Nie bez wpływu pozostają umiejętności oraz podejście naszych ekspertów, którzy swym pogodnym usposobieniem zawsze starają się stworzyć jak najlepszą atmosferę i tym samym zapewnić Pacjentowi odpowiedni komfort psychiczny. Mamy również dobre wieści dla Pacjentów borykających się z dentofobią (lękiem przed leczeniem dentystycznym). Współpracujący z nami lekarze przeszli liczne szkolenia przygotowujące ich do pracy z osobami trudzącymi się z tą niemiłą przypadłością. Wybierając leczenie w Modent możesz mieć pewność, że będzie ono przeprowadzone w pełni profesjonalnie!

   

  Precyzyjna diagnostyka

  Podstawą każdego leczenia przeprowadzanego w klinice Modent jest dokładna diagnostyka, na której postawie stomatolog rozpoznaje problem oraz sporządza rzetelny plan terapii. Aby było to możliwe, zaopatrzyliśmy się w nowoczesne sprzęty, takie jak tomograf komputerowy, aparatura RTG czy zaawansowana kamera wewnątrzustna, które pozwalają na dogłębną i szybką analizę uwarunkowań zdrowotnych Pacjenta. Zaletą jest możliwość przeprowadzenia wszystkich koniecznych badań na miejscu, co znacząco oszczędza czas Pacjenta, który w przeciwnym razie musiałby spożytkować go na poszukiwanie osobnej placówki zdolnej do wykonania niezbędnych czynności.

   

  Zespół ekspertów Modent

  O sukcesie leczenia stomatologicznego przesądzają przede wszystkim doświadczenie i umiejętności prowadzącego je lekarza. Oczywiście nowoczesna technologia ma również swój wkład, jednak stanowi tylko ułatwienie całego procesu. Eksperci kliniki Modent swoje wykształcenie odbierali na renomowanych uczelniach, zaś swoje doświadczenie zdobywali dzięki współpracy z wybitnymi dentystami. Ciągły głód wiedzy naszych stomatologów sprawia, że nieustannie poszerzają swoje kompetencje podczas niezliczonych kursów oraz szkoleń. Chociaż każdy z nich ma rozległą wiedzę na temat różnych działów stomatologii, skupia się na pojedynczym z nich. Tak skonstruowany multidyscyplinarny zespół pozwala na kompleksowe podejście do każdego problemu, jaki może postawić przed nimi Pacjent. Empatia, a także serdeczne nastawienie naszego zespołu sprawia, że terapia jest wykonywana bardzo sprawnie, ze szczególną dbałością o komfort psychiczny leczonej osoby. Wybierając Modent, stawiasz na najlepszych!

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

  1. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wszczepienia implantów?

  Przede wszystkim należy zaprzestać palić papierosy na czas leczenia. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu może być również niedostateczna ilość tkanki kostnej lub tkanki miękkiej.

  2. Jak długo trwa wszczepienie jednego implantu?

  Najczęściej wszczepienie jednego implantu to kwestia 15 minut.

  3. Kiedy należy wszczepić implanty?

  Leczenie implantologiczne jest zalecane nawet przy pojawieniu się pojedynczej luki. Jest to również idealne rozwiązanie przy kilku brakach zębowych, a także całkowitym bezzębiu.

  Umów się na wizytę!

  Leczenie implantologiczne pozwala przywrócić naturalne warunki w jamie ustnej. Dzięki temu znowu można normalnie funkcjonować, a codzienne czynności przestają sprawiać trudności. Nowe życie jest właściwie na wyciągnięcie ręki – wystarczy, że sięgniesz po słuchawkę i umówisz się na wizytę. Nasi lekarze z wieloletnim doświadczeniem skutecznie i niezwykle estetycznie zrekonstruują Twoje uzębienie. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę