Korony i mosty

Braki zębowe negatywnie wpływają nie tylko na estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim na jakość życia. Wstyd, wiele nieprzespanych nocy, ból, pogorszenie ogólnego stanu zdrowia… To poważne konsekwencje, jakie wiążą się z utratą uzębienia. Można im jednak skutecznie zapobiec! Wystarczy podjąć słuszną decyzję o kompleksowym leczeniu stomatologicznym, w trakcie którego estetycznie i co najważniejsze funkcjonalnie zostaną odbudowane utracone zęby. Efektami uzyskanymi w naszej klinice będziesz mógł cieszyć się przez długie lata, bo zawsze stawiamy na sprawdzone rozwiązania stosowane w prestiżowych klinikach na całym świecie.

Poznaj lekarzy wykonujących zakładających korony i mosty

Czym właściwie są korony i mosty?

W naszej klinice dokładamy wszelkich starań, aby leczenie stomatologiczne było skuteczne i w pełni komfortowe. Uzyskujemy to dzięki zastosowaniu bezpiecznych rozwiązań najwyższej jakości. Jednym z nich są stosowane przez nas korony protetyczne. Rekonstrukcje te wykorzystywane są w przypadku utraty pojedynczego zęba lub jego uszkodzenia mechanicznego. W niektórych przypadkach korona protetyczna może zostać przytwierdzona do pozostałej części uzębienia za pomocą specjalnego cementu stomatologicznego, który pozwala na stabilne osadzenie odbudowy. W ten sposób możliwe jest niezwykle estetyczne zrekonstruowanie utraconej części.

 

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku, kiedy dojdzie do wypadnięcia zęba. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia. Jednym z etapów w takim przypadku jest wszczepienie implantów, czyli drobnych tytanowych elementów, które umieszcza się w miejsce po utraconych korzeniach. O tym w pełni bezpiecznym i niezwykle skutecznym rozwiązaniu możesz więcej przeczytać na naszej stronie w zakładce poświęconej implantom. Po przeprowadzeniu zabiegu implantacji możliwe jest stabilne osadzenie korony protetycznej. Od tej pory będziesz mógł znowu cieszyć się pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechem!

Zobacz efekty leczenia w klinice Modent

Pani Jowita

Pani Jowita zgłosiła się do naszej kliniki, ponieważ była niezadowolona z wyglądu swoich zębów. Na początku przeprowadziliśmy dokładną diagnostykę, która wykazała, że konieczne jest wyleczenie wad zgryzu. Z tego powodu na początku przeprowadziliśmy kompleksowe leczenie ortodontyczne. Po przywróceniu prawidłowego zgryzu przystąpiliśmy do kolejnych zabiegów. W celu poprawy estetyki uśmiechu postanowiliśmy zastosować korony cyrkonowe. Uzyskane w ten sposób efekty w pełni spełniły oczekiwania Pani Jowity, która opuściła Modent z szerokim uśmiechem.

Innym skutecznym rozwiązaniem rekonstrukcji utraconego uzębienia są mosty protetyczne. Mogą one być równie dobrze zastosowane w przypadku pojedynczej luki, jak również kilku braków obok siebie. Mosty protetyczne mogą być zamocowane na oszlifowanych zębach lub na wcześniej wszczepionych implantach. W pierwszym przypadku konieczne jest posiadanie zdrowego uzębienia sąsiadującego z luką. Zęby te następnie należy oszlifować, co pozwala na stabilne przytwierdzenie odbudowy protetycznej. O wiele jednak korzystniejszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantów, do których następnie mocowane są specjalne łączniki pozwalające na osadzenie mostu. Po tak przeprowadzonym zabiegu będziesz mógł znowu cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechu. Pamiętaj, że leczenie w naszej klinice jest nie tylko w bezpieczne, ale również bezbolesne. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą skutecznych znieczuleń, z których korzystamy w Modent. O ich znakomitym działaniu świadczą nasi zawsze uśmiechnięci Pacjenci!

 

Estetyczne i wytrzymałe korony protetyczne

 

W Modent pragniemy, abyś znowu mógł cieszyć się pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechem. Od wielu lat marzenia o zrekonstruowaniu utraconego uzębienia spełniamy z niezwykłą skutecznością. Zasługa w tym nie tylko ogromnych umiejętności naszych lekarzy, ale również wysokiej jakości materiałów stosowanych w naszej klinice, które znajdują uznanie w najbardziej prestiżowych ośrodkach stomatologicznych na całym świecie. Możesz się o tym przekonać, decydując się na skuteczne leczenie w Modent!

 

 • Korony porcelanowe na podbudowie metalowej – rozwiązanie to pozwala na skuteczne zrekonstruowanie utraconego zęba. Wewnętrzna część tej korony zbudowana jest ze stopu metalu, który jest otoczony porcelaną. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest znaczna wytrzymałość. Nie należy jednak zapominać, że z powodu wykorzystania metalu estetyka tej korony jest obniżona. Dlatego zalecane są przez nas inne rodzaje koron protetycznych.
 • Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu – do produkcji zewnętrznej części korony wykorzystywana jest porcelana, natomiast do wewnętrznej – tlenek cyrkonu. Zastosowane materiały pozwalają uzyskać znakomite efekty funkcjonalne oraz estetyczne, którymi będziesz mógł cieszyć się przez długie lata!
 • Korony pełnoceramiczne – jest to znakomite rozwiązanie, jeżeli marzysz o najwyższej jakości. Korony te są w całości zbudowane z ceramiki, dzięki czemu uzyskiwane są naturalne efekty, które są wprost nie do odróżnienia od pozostałych zębów. Dzięki temu rozwiązaniu przez długie lata będziesz mógł cieszyć się olśniewającym uśmiechem!

Skuteczna rekonstrukcja kilku braków zębów, czyli rodzaje mostów protetycznych

Świetnie zdajemy sobie sprawę, że kilka braków zębowych obok siebie to niezwykle poważny problem, który wymaga podjęcia natychmiastowe reakcji. Do jego skutecznego i estetycznego rozwiązania stosujemy mosty protetyczne! To właśnie one pozwolą Ci znowu cieszyć się pełnią życia!

 

 • Mosty porcelanowe na podbudowie metalowej – ten typ mostów składa się z metalowej podstawy, która otoczona jest porcelaną. Uzyskany w ten sposób efekt jest niezwykle wytrzymały, a przy tym zadowalający estetycznie. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł cieszyć się znowu pełnym uśmiechem.
 • Mosty ceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkony – rozwiązanie to powstało z połączenia cyrkonowej podstawy z porcelanową częścią zewnętrzną. Zastosowanie tego mostu protetycznego pozwoli Ci cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata!
 • Mosty pełnoceramiczne – do produkcji tej rekonstrukcji wykorzystywana jest wyłącznie ceramika, dzięki czemu można uzyskać znakomite efekty estetyczne. Odbudowa ta charakteryzuje się również niezwykłą wytrzymałością, przez co piękny uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy przez długie lata, o czym możesz się przekonać, decydując się na leczenie w naszej klinice

 

Leczenie krok po kroku w Modent

1. Na początku zawsze przeprowadzamy dokładną i kompleksową diagnostykę. Wykorzystujemy w tym celu wiele nowoczesnych oraz w pełni bezpiecznych technologii, takich jak RTG czy kamerę wewnątrzustną. Przeprowadzimy również z Tobą wywiad, który pozwoli nam ostatecznie zaproponować rozwiązania, które w pełni spełnią Twoje oczekiwania.
2. Kolejnym etapem jest wszczepienie implantów, które umieszczane są w miejscach po utraconych korzeniach. Przeprowadzona przez nas wcześniej diagnostyka pozwala ocenić, czy ilość tkanki kostnej jest odpowiednia do wykonania tego zabiegu. Do wszczepionych implantów mocowane są również łączniki umożliwiające stabilne osadzenie rekonstrukcji. Jeżeli jednak zdecydowałeś się na odbudowy protetyczne mocowane do pozostałego uzębienia, etap ten jest pomijany. Zamiast tego zęby są szlifowane, a następnie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej, gdzie tworzona jest odpowiednia rekonstrukcja protetyczna.
3. Czas oczekiwania na przesłanie do naszej kliniki rekonstrukcji protetycznej nie przekracza 2 tygodni. Jeżeli przygotowane odbudowy protetyczne w pełni spełnią Twoje oczekiwania, zostaną one na stałe zamocowane. Od tego momentu będziesz mógł cieszyć się znakomicie wyglądającym uśmiechem przez długie lata!

Umów się na konsultacje

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

  1. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wszczepienia implantów?

  Przede wszystkim należy zaprzestać palić papierosy na czas leczenia. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu może być również niedostateczna ilość tkanki kostnej lub tkanki miękkiej.

  2. Czy istnieją przeciwwskazania do założenia rekonstrukcji protetycznych?

  Przed założeniem korony lub mostu konieczne jest wyleczenie chorób przyzębia. W niektórych przypadkach należy również wydłużyć naturalną koronę zęba. Poza tym nie istnieją żadne większe przeciwwskazania do założenia rekonstrukcji protetycznych.

  3. Czy zastosowanie mostów lub koron wiąże się z dolegliwościami bólowymi?

  W naszej klinice zawsze korzystamy ze skutecznych znieczuleń, dzięki czemu każdy zabieg jest w pełni komfortowy.

  Umów się na wizytę!

  Pojawienie się nawet pojedynczego braku to sytuacja, która wymaga natychmiastowej reakcji. Podjęcie kompleksowego leczenia w naszej klinice pozwoli nie tylko uchronić się przed wieloma negatywnymi konsekwencjami, ale również przywrócić estetykę uśmiechu. Jeżeli więc wypadł Ci ząb, nie wahaj się – złap za słuchawkę i zapisz się na wizytę w naszej profesjonalnej klinice stomatologicznej. Skutecznie przywrócimy piękny uśmiech na Twoją twarz! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę