Leczenie kanałowe

Poważny ból zęba nie pozwala Ci normalnie funkcjonować? Być może w Twoim przypadku doszło do zapalenia miazgi zęba, które może być spowodowane bagatelizowaniem wczesnych zmian chorobowych. W takiej sytuacji konieczne okazać się może przeprowadzenie leczenia kanałowego, znajdującego również zastosowanie przy poważnych uszkodzeniach mechanicznych. Niestety, wiele osób ciągle obawia się tego zabiegu. Leczenie kanałowe jest przeważnie kojarzone z długotrwałym i bolesnym procesem. Na szczęście w naszej klinice standardem jest przeprowadzanie zabiegów endodontycznych pod mikroskopem. To urządzenie całkowicie odmieniło oblicze współczesnego leczenia kanałowego, które może być wykonywane podczas 1 wizyty bez konieczności zatruwania zęba!

Poznaj lekarzy wykonujących leczenie kanałowe

Czym jest zabieg endodontyczny?

Endodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba. Dojść może do niej w wyniku poważnych zaniedbań i bagatelizowania zmian próchnicowych. Przy rozpoznaniu zapalenia miazgi zęba konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego, które wykonywane jest również przy poważnych uszkodzeniach mechanicznych. W ten sposób można zapobiec pojawieniu się innych konsekwencji w przyszłości i przywrócić zdrowie w jamie ustnej.

 

Być może leczenie kanałowe nie kojarzy Ci się zbyt dobrze. Wiele osób przecież opowiada, że jest to długotrwały oraz bolesny proces… Nic więc dziwnego, że Pacjenci często boją się tego zabiegu i rezygnują z wizyty w gabinecie stomatologicznym, co z kolei prowadzi do pojawienia się znacznych problemów w jamie ustnej. Wszelkie jednak obawy są zbyteczne! W naszej klinice standardem jest wykonywanie leczenia kanałowego pod mikroskopem, który pozwala uzyskać nawet 25-krotne przybliżenie, dzięki czemu lekarz otrzymuje dokładny obraz leczonego pola. Tym samym zabieg w wielu przypadkach może zostać przeprowadzony podczas 1 wizyty bez konieczności zatruwania zęba. Pamiętaj również, że każde leczenie w Modent jest bezbolesne, za co odpowiadają stosowane przez nas skuteczne znieczulenia.

Zobacz efekty leczenia w klinice Modent

Pani Martyna

Pani Martyna marzyła o śnieżnobiałym uśmiechu, dlatego zdecydowała się na zabieg wybielania w naszej klinice. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami Pacjentki zaproponowaliśmy metodę z użyciem lampy. Efekt uzyskany po jednej wizycie był zachwycający, a Pani Martyna opuściła naszą klinikę z szerokim uśmiechem.

Leczenie kanałowe w 1 dzień!

Przeprowadzenie precyzyjnej diagnostyki to podstawa każdego leczenia w naszej klinice. Dzięki temu możliwe jest dokładne zaplanowanie całego procesu, przez co można uzyskać znakomite efekty. W Modent przed przeprowadzeniem leczenia kanałowego wykonujemy zdjęcia RTG, a także tomografię komputerową, co pozwala lekarzowi precyzyjnie ocenić stan zdrowia jamy ustnej i samego zęba. Ponadto podczas diagnostyki korzystamy również z innowacyjnego urządzenia, jakim jest endometr. To właśnie ono pozwala dokładnie zmierzyć długość wszystkich kanałów, dzięki czemu można jeszcze lepiej zaplanować całe leczenie, a tym samym znacznie zwiększyć skuteczność leczenia. Pamiętaj, że wszelkie badania wykonywane w naszej klinice są całkowicie bezpieczne. W Modent skutecznie zadbamy o zdrowie całej Twojej jamy ustnej!

 

W naszej klinice standardem jest przeprowadzanie leczenia kanałowego pod mikroskopem. Dlaczego to takie ważne? Urządzenie to pozwala na nawet 25-krotne przybliżenie, przez co lekarz otrzymuje dokładny obraz pola zabiegowego. Zdecydowanie pomaga to dentyście odnaleźć i oczyścić wszystkie kanały główne oraz boczne. Ponadto podczas zabiegu korzystamy z wyjątkowego urządzenia, jakim jest endomotor. Technologia ta pozwala dokładnie oczyścić kanały oraz skrócić czas ich przygotowania. Dodatkowo zastosowanie endomotoru znacznie zmniejsza ryzyko złamania narzędzi podczas przeprowadzania samego zabiegu. Urządzenie to zwiększa bezpieczeństwo wykonywanego leczenia, a także pomaga wyleczyć zęby o trudnej budowie anatomicznej. Nic więc dziwnego, że technologii tej nie mogło zabraknąć w naszej profesjonalnej klinice stomatologicznej, gdzie dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie zabiegi były przeprowadzane zgodnie z najwyższymi światowymi standardami.

 

Ząb w trakcie leczenia jest zabezpieczony za pomocą koferdamu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu środki płuczące nie przedostają się do jamy ustnej, a bakterie z śliny – do kanałów zęba. Pamiętaj, że wykorzystujemy wyłącznie w pełni bezpieczne i skuteczne preparaty. Po dokładnym oczyszczeniu wszystkich kanałów są one szczelnie wypełniane gutaperką. Ostatnim etapem jest zrekonstruowanie fragmentów zęba. W tym celu wykorzystana może być korona protetyczna lub estetyczne wypełnienie inlay albo onlay, o których więcej możesz przeczytać na naszej stronie w zakładce o stomatologii estetycznej.

Dlaczego właśnie skorzystać z leczenia kanałowego?

Zapalenie miazgi zęba wywołuje ogromny, przeszywający ból, który nie pozwala normalnie funkcjonować. Przeprowadzenie kompleksowego leczenia w naszej klinice pozwala skutecznie uporać się z tym problemem. Ponadto w wielu przypadkach zabieg endodontyczny jest jedynym ratunkiem dla zęba, który w innych przypadkach skazany byłby na usunięcie. Możliwość cieszenia się pełnym uzębieniem jest niezwykle ważna, ponieważ w ten sposób zachowana jest naturalna sytuacja w jamie ustnej, przez co nie dochodzi do pojawienia się poważniejszych zmian. Dlatego nie rezygnuj z wizyty w naszej klinice! Jeżeli zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące zmiany, koniecznie sięgnij po słuchawkę i umów się na wizytę!

 

Leczenie kanałowe w Modent!

 

 • Leczenie kanałowe w 1 dzień – wykorzystanie mikroskopu podczas zabiegu sprawia, że w wielu przypadkach może ono zostać wykonane podczas jednej wizyty, dzięki czemu oszczędzasz swój cenny czas!
 • Skuteczność leczenia – w Modent stawiamy na ogromne umiejętności naszych lekarzy oraz nowoczesne technologie, takie jak precyzyjny mikroskop czy endomotor. W ten sposób skuteczność leczenia znacznie wzrasta!
 • Pozbądź się bólu – po zakończonym leczeniu w końcu nie będziesz odczuwał bólu. Pamiętaj również, że podczas zabiegu stosujemy skuteczne znieczulenia, które sprawiają, iż jest ono niezwykle komfortowe.
 • Ciesz się pełnym uśmiechem – przeprowadzenie leczenia kanałowego to w wielu przypadkach ostatnia możliwość uratowania zęba.
 • Brak konieczności zatruwania zęba – w Modent podczas każdego zabiegu wykorzystujemy niezwykle precyzyjny mikroskop, który sprawia, że nie istnieje konieczność zatruwania zęba.
 • Najwyższe bezpieczeństwo – stosowane przez nas rozwiązania są w pełni bezpieczne. Ponadto pamiętaj, że leczenie w naszej klinice zawsze jest przeprowadzane w oparciu o najwyższe światowe standardy.
 • Piękny uśmiech – utracone fragmenty zęba rekonstruowane są za pomocą korony protetycznej lub estetycznych wypełnień inlay lub onlay, dzięki czemu można uzyskać znakomite efekty, a Ty znowu będziesz mógł cieszyć się każdym dniem!

Umów się na konsultacje

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

  1. Czy zabieg endodontyczny jest bolesny?

  Każdy zabieg w naszej klinice wykonywany jest w znieczuleniu, co oznacza, że leczenie zawsze jest w pełni komfortowe i bezbolesne.

  2. Jakie są zalety korzystania z mikroskopu podczas leczenia kanałowego?

  Przede wszystkim dzięki zastosowaniu tego urządzenia lekarz otrzymuje dokładne przybliżenie pola zabiegowego, przez co znacznie wzrasta skuteczność leczenia, ponieważ pomaga to dentyście precyzyjnie oczyścić wszystkie kanały. Ponadto to właśnie za sprawą mikroskopu możliwe jest przeprowadzenie zabiegu endodontycznego podczas jednej wizyty bez konieczności zatruwania zęba.

  3. Kiedy należy przeprowadzić leczenie kanałowe?

  Wskazaniem do wykonania zabiegu endodontycznego może być zapalenie  miazgi zęba, a także poważne uszkodzenie mechaniczne. Leczenie kanałowe w takich przypadkach pozwala uratować zęba.

  Umów się na wizytę!

  Modent to zespół lekarzy, którzy mogą pochwalić się ogromnymi umiejętnościami oraz bogatym doświadczeniem w leczeniu kanałowym. To wraz ze stosowanymi przez nas innowacyjnymi i w pełni bezpiecznymi technologiami sprawia, że zabiegi endodontyczne wykonywane w naszej klinice są nie tylko niezwykle komfortowe, ale również skuteczne. Sprawdź sam, jak wygląda współczesne leczenie kanałowe i postaw na sprawdzone rozwiązania stosowane w Modent!Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 58 350 82 42 (Tczew) lub 55 888 00 15 (Kwidzyn).

  10 rzeczy, które musisz wiedzieć,
  zanim wybierzesz swojego dentystę